I znów zadzwonił budzik, zaczął się kolejny dzień, który właściwie niczym nie różni się od wczorajszego. Robisz te same rzeczy, a jedyną odskocznią od rutyny są domowe awarie i nowe seriale na Netflixie. Przykra perspektywa, prawda? Spokojnie, to nic niezwykłego – w mało ekscytującej rutynie żyje większość z nas. Pytanie tylko, czy w takich warunkach nadal odnajdujesz w sobie motywację do działania, zmiany, robienia rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność? Jeśli nie, to zapraszam Cię do skorzystania z coachingu motywacyjnego. W tym artykule krótko przedstawię sygnały, które jednoznacznie świadczą o tym, że możesz potrzebować tej formy pracy nad sobą.

Ta nieznośna prokrastynacja

Prokrastynacja, czyli tendencja do ciągłego odkładania obowiązków na później, jest często mylona z lenistwem. Tymczasem jest to stan, w którym po prostu nie możemy zmusić się do działania. Prokrastynacja to jeden z charakterystycznych objawów wypalenia zawodowego, co jest ściśle powiązane z brakiem motywacji – po prostu nie widzisz sensu w staraniu się, choć jednocześnie nie umiesz zaryzykować i czegoś zmienić. W zrozumieniu tego mechanizmu i usunięciu barier stojących na przeszkodzie do dalszego rozwoju – również zawodowego – pomaga coaching motywacyjny.

Rutyna, która nie daje bezpieczeństwa, ale rodzi frustrację

Rutyna sama w sobie nie jest niczym złym. Dobrze jest funkcjonować w przewidywalnych warunkach, ponieważ zapewnia to poczucie bezpieczeństwa. Gorzej jednak, gdy rutyna zamienia się w znudzenie, a następne w zobojętnienie.  

Jeśli dostrzegasz, że coraz częściej jest Ci wszystko jedno, zarówno w pracy, jak i w relacjach z bliskimi, to warto zacząć od coachingu motywacyjnego, na nowo wyznaczyć priorytety i dążyć do realizacji celów, co pozwoli Ci wyrwać się z emocjonalnego i życiowego letargu.

Już niczego nie planujesz, żyjąc z dnia na dzień

Pamiętasz czasy, gdy już w styczniu zdarzało Ci się planować wakacje, a we wrześniu święta Bożego Narodzenia? Jeśli nic już z tego nie zostało, żyjesz z dnia na dzień i bez planowania choćby małych rzeczy, które dają radość i motywują Cię do wstawania z łóżka, to spróbuj coachingu motywacyjnego. Pokażę Ci, że cele życiowe nie muszą ograniczać się tylko do zabezpieczania bytu swojego i swoich bliskich.

Chcesz zmiany, ale nie umiesz jej zapoczątkować

Strach przed zmianą jest zupełnie normalną reakcją. Nie każdy musi być przebojowy i sięgać po swoje bez najmniejszych skrupułów. Nie akceptuj jednak sytuacji, w której każda Twoja myśl krąży wokół zmiany, ale strach dosłownie Cię paraliżuje i uniemożliwia podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Coaching motywacyjny pomaga oswoić się z ryzykiem i ośmiela do odważniejszego dążenia do realizacji celów.

Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej o samym coachingu motywacyjnym, to koniecznie zajrzyj do artykułu, jaki przygotowałam na blogu.

Umówimy się na niezobowiązującą rozmowę?

Wiem, że jeszcze nie masz 100% przekonania, że warto skorzystać z coachingu motywacyjnego. Dlatego proponuję Ci wygodne rozwiązanie: umów się ze mną na niezobowiązującą, zupełnie darmową rozmowę. Poznamy się, zobaczysz jak pracuję, kim jestem i co mogę Ci zaproponować. Ja też wstępnie ocenię, jak mogę Ci pomóc i czy rzeczywiście coaching motywacyjny jest optymalną metodą rozwoju dla Ciebie.

Sprawdź też moje inne specjalizacje, takie jak life coaching czy coaching rozwoju osobistego. Proponuję sesje 1 na 1 (stacjonarnie i online), jak i grupowe, a dokładny cennik i dostępne pakiety znajdziesz na mojej stronie.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czym jest coaching motywacyjny?

To forma pracy nad sobą (rozwoju osobistego), której nadrzędnym celem jest odnalezienie motywacji do działania, pozytywnych bodźców, które będą Cię nakręcać i inspirować do korzystnych zmian.

Dla kogo jest coaching motywacyjny?

Dla każdego, kto utknął w życiowej rutynie, ma poczucie, że „żyje bo żyje”, nie rozwija się zarówno na stopie zawodowej, jak i prywatnej, obserwuje też objawy regresu intelektualnego będące konsekwencją znudzenia i wykonywania wciąż tych samych czynności.  

Czy coaching motywacyjny to terapia?

Nie, coaching motywacyjny nie jest alternatywą dla terapii. To propozycja skierowana do osób, które są wypalone, ale jeszcze nie obserwują u siebie objawów zaburzeń, natomiast są na tyle świadome, że chcą uniknąć takiego scenariusza.

Dodaj komentarz

Polecane artykuły